Informace a rezervace 542 217 718 ck@atlantika.cz
COVID INFO - Aktuálně

ANTICOVID opatření a podmínky v lyžařských střediscích

 

Pro aktuální informace doporučení a varování v lyžařských střediscích prosím sledujte veřejné webové stránky MZV - odkaz ZDE
 

Podmínky lyžování v Itáli

 

Itálie aktualizace 01.01.2022

Italská vláda rozhodla o zkrácení platnosti EU certifikátu Green Pass na 6 měsíců (z devíti, které stanovila Evropská komise). Změny by měly platit od 1. 2. 2022 a to pro všechny kromě těch, kteří obdrželi třetí posilovací dávku očkování. Tato informace bude rovněž teprve upřesněna.

AČCKA požádala MZV o upřesnění informace na stránkách Velvyslanectví v Říme, aby byly podmínky jasně uvedeny.

 

Od 10. 1. 2022 dojde ke změně týkající se pobytu dětí od 12 let v Itálii, pro které budou nově platit stejné podmínky jako pro dospělé, tj. přístup ke službám pouze s dokladem o očkování/uzdravení.

Jelikož pro děti platí jiné podmínky pro vstup do Itálie a pro používání služeb v zemi, dovolujeme si přidat jejich shrnutí. Naleznete je spolu s podmínky pro dospělé na stránkách Velvyslanectví v Římě.

VSTUP DO ITÁLIE: Pro vstup do Itálie od 16.12. - 31.1.2022 musí mít test i děti od 6 let. Děti ve věku od 6 do 17 let (do dovršení 18. roku), pokud jsou v doprovodu očkovaného/uzdraveného rodiče, který nepodléhá karanténě, do pětidenní karantény rovněž nepůjdou. 

SLUŽBY V ITÁLII: Aktuálně, do 9.1., děti do 12 let nemusí pro služby předkládat certifikát, nad 12 let ano (očkování/uzdravení/test). Od 10.1.2022 se děti od 12 let budou muset prokazovat EU certifikátem pouze z důvodu očkování/uzdravení. (tzn. pokud by se prokazovaly pouze negativním testem, hotely je neubytují, nebudou moci využívat sjezdovek, restaurací atd.)

 

Aktualní doporučení a varování lyžařská sezona 2021-2022 MZV

 

Doporučujeme každému cestujícímu do zahraničí si ověřit a seznámit se s podmínkami dané země – které jsou veřejně na stránkách MZV, Dovolená 2021, i na stránkách CK!

informace ke vstupu i k lyžování ZDE odkaz MZV:

MZV MILANO KLIKNI ZDE

Lyžařské chaty a restaurace

Respirátor FFP2 povinný během pohybu po lyžařské chatě (restauraci),

 • dodržování min. sociálních odstupů,
 • rozmístění stolů v souladu s min. sociálními odstupy či přítomnost bariér,
 • dezinfekční gely pro hosty k dispozici,
 • pravidelný úklid a dezinfekce kontaktních ploch.
  ​​​​

Ubytování

 • Dodržování min. sociálních odstupů,
 • dezinfekční gely pro hosty k dispozici,
 • zvýšena frekvence úklidu a dezinfekce kontaktních ploch.

Lanovky a vleky

 • každý lyžař osoba nad 12 let je povinen před vstupem na lanovku se prokázat Covidovám pasem neboli Zeleným Pasem - Green Covid Pas - Tečka - kde bude mít nahráno - antigen.TEST starý 48 hodin max, nebo ukončené Očkování. Kdo nemá očkování musí se prokazovat novým antigením testem platným každých 48 hodin.
 • Covid Pointy k testování v Itálii: cena cca 8EUR pro osobu do 18 let, nad 18 let 15EUR. 

Respirátor FFP2 povinný při:

 • nákupu skipasů,
 • ve frontách,
 • čekárnách,
 • při nástupu a výstupu,
 • v přepravních zařízeních.

Většina italských lyžařských středisek se bude otevírat od konce listopadu do začátku prosince. V Jižním Tyrolsku zahájil svou sezónu v polovině září ledovec Schnalstal.

NOVĚ: Od 1.1.2022 je v celé Itálii dle nového zákona zavedena povinost přilby pro lyžaře do 18 let ! 

A každá lyžující osoba od 0 - 99 let musí být současně pojištěna proti odpovědnosti za škodu! 

Doporučené odkazy:

PŘÍJEZD DO ITÁLIE - VSTUPNÍ PODMÍNKY: ( více a podrobněji an našem portálu COVID INFO!)
Všem zájemcům o příjezd do Itálie doporučujeme konzultaci dotazníku na stránkách italského ministerstva zahraničí (www.esteri.it) - odkaz v kapitole Vstup a transit níže.
MZV MILANO KLIKNI ZDE

 

RAKOUSKO

Kompletní informace pro vstup do včech zemí naleznete zde 

Dovolená 2021 · Covid Portál (gov.cz)

 

Upozorňujeme, že tyto podmínky se v závislosti na vývoji epidemiologické situaci mohou velmi rychle měnit.

Doporučujeme každému klientovi, aby si informace též ověřoval aktuálně před odjezdem do každé destinace na stránkách MZV a v našem odkazu COVID INFO!

Cestovní kancelář Atlantika s historií v cestovních ruchu již 28 let zprostředkovává pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských destinací v Itálii, Chorvatsku, Řecku, Rakousku, Slovinsku. Zájezdy do exotických destinací jako jsou Maledivy, Zanzibar, Dominikánská republika. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské, lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa včetně poznávacích zájezdů. Naše CK je již po mnohu let hlavním sponzorem světové soutěže Grand Prix v moderní gymnastice. 

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2022 Atlantika, spol. s r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook