26.06.2024

Kefalonii jsme navštívili v červnu letošního roku, abychom ji vám, klientům naší cestovní kanceláře, mohli přiblížit a poradit při výběru dovolené právě na tomto největším řeckém ostrově v Jónském moři. Vyniká pokojnou klidnou atmosférou, je to místo, kde ještě turistický ruch nezasáhl v takové míře jako na jiných řeckých ostrovech.

Kefalonie je rájem pro milovníky přírody, členitého pobřeží, lagun, krápníkových jeskyní, ale především nádherného moře s mnoha odstíny modré, smaragdové nebo tyrkysové barvy. Ostrov je známý také svými překrásnými plážemi s bílým pískem nesoucí nádech vzdálené exotiky.

Navštívli jsme dvě desítky hotelů, abychom vám při výběru dovolené na tomto ostrově dobře poradili a nabídli dovolenou podle vašich představ.

Kefalonie je prostě rájem pro relaxaci, výlety po ostrově a pravou řeckou atmosféru.

Pobyt na tomto ostrově doporučujeme párům, rodinám s dětmi všech věkových kategorií, všem, kteří mají rádi přírodu, výlety a krásné čisté moře. Těm, kteří vyhledávají zábavní parky a noční život s mnoha bary a diskotékami doporučujeme raději jinou destinaci.

 

Doporučujeme navštívit:

Agrostoli - hlavní město Kefalonie, vzdálené jen 15 minut z letiště, nabízí procházku romantickými uličkami. Z jeho přístavu se můžete lodním transferem dopravit do střediska Lixouri nebo na blízký ostrov Zakynthos. V přístavu v blízkosti unikátního dřevěného mostu z 19 století zaujmou malé i velké návštěvníky plavousí želvy careta, dosahující v průměru 80 centimetrů.

Melissani - jeskyní laguna s neuvěřitelně tyrkysově zbarvenou vodou, kterou si můžete prohlédnout z místní loďky

Katavothers - mořské mlýny

Jeskyně Drogarati -  v překladu "dračí jeskyně", kterou podle dávné legendy obýval drak. Jeskyně, plná stalagmitů a stalagnátů má vynikající akustiku, díky níž zde konají koncerty a hudební pořady.

Myrthos Beach - místo vytesané do skály samými bohy, kde se mj. natáčel fil Mandolína kapitána Corelliho. Pláž dlouhá 1km je pokryta malinkými světlými kamínky, které přechází do vln Jónského moře.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.