Informace a rezervace 542 217 718 ck@atlantika.cz
COVID INFO - Aktuálně
icoKal
icoKal

Novi Vinodolski

Duší města Novog Vinodolskog jsou pozůstatky kulturního dědictví: frankopanská tvrz s věží, stoliční chrám, kostelík nejsvětější Trojice a sv. Marina na stejnojmenném ostrůvku, dům bratrů Mažuranićů, jádro staré části a zachovaný autentický folklor tohoto města.

Vinodolský zákoník z roku 1288, je významným právním dokumentem, důležitý památník chorvatského mravního práva. Pokud budete poblíž, nenechte si ujít Ružicu Vinodolu, tradiční veselici, vzniklou podle legendy o zvycích Vinodolčanů v době vinobraní, kdy se po skončení sklizně volila nejhezčí a nejpilnější dívka Ružica, kterou by okorunovanou vinnou révou v čele průvodu za doprovodu hudby a zpěvu přivedli do města.

A pokud chcete užívat v panaromatickém pohledu, stačí se projít k několika vyhlídkám ve vinodolském zázemí, z kterých je překrásný pohled na moře i hory. 2,5 km dlouhá Riviéra Novi Vinodolski zahrnuje i překrásná přímořská místa Povile, Klenovicu, Smokvicu a Sibinj. Pláže, moře, proudění horského vzduchu z lesů bezprostředního zázemí, upravené cyklostezky a pěšiny a vynikající pohostinská nabídka dělají z Novog Vinodolskog pravý ráj pro každého hosta!

Nebyla nalezena žádná data.

Cestovní kancelář Atlantika s historií v cestovních ruchu již 28 let zprostředkovává pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských destinací v Itálii, Chorvatsku, Řecku, Rakousku, Slovinsku. Zájezdy do exotických destinací jako jsou Maledivy, Zanzibar, Dominikánská republika. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské, lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa včetně poznávacích zájezdů. Naše CK je již po mnohu let hlavním sponzorem světové soutěže Grand Prix v moderní gymnastice. 

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2021 CK Atlantika, spol. s r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook