icoKal
icoKal

Novi Vinodolski

Duší města Novog Vinodolskog jsou pozůstatky kulturního dědictví: frankopanská tvrz s věží, stoliční chrám, kostelík nejsvětější Trojice a sv. Marina na stejnojmenném ostrůvku, dům bratrů Mažuranićů, jádro staré části a zachovaný autentický folklor tohoto města.

Vinodolský zákoník z roku 1288, je významným právním dokumentem, důležitý památník chorvatského mravního práva. Pokud budete poblíž, nenechte si ujít Ružicu Vinodolu, tradiční veselici, vzniklou podle legendy o zvycích Vinodolčanů v době vinobraní, kdy se po skončení sklizně volila nejhezčí a nejpilnější dívka Ružica, kterou by okorunovanou vinnou révou v čele průvodu za doprovodu hudby a zpěvu přivedli do města.

A pokud chcete užívat v panaromatickém pohledu, stačí se projít k několika vyhlídkám ve vinodolském zázemí, z kterých je překrásný pohled na moře i hory. 2,5 km dlouhá Riviéra Novi Vinodolski zahrnuje i překrásná přímořská místa Povile, Klenovicu, Smokvicu a Sibinj. Pláže, moře, proudění horského vzduchu z lesů bezprostředního zázemí, upravené cyklostezky a pěšiny a vynikající pohostinská nabídka dělají z Novog Vinodolskog pravý ráj pro každého hosta!

Nebyla nalezena žádná data.

Cestovní kancelář Atlantika zprostředkovává již 25 let pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských letovisek v Itálii, Chorvatsku, Řecku a Slovinsku. S naší cestovní kanceláří můžete absolvovat též poznávací zájezdy do Francie, Rakouska, Jižní Itálie, Holandska a dalších.  Užijete si tak výhled z památné Eiffelovy věže, poznáte celebrity v muzeu voskových figurín a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské a lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa.

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2020 CK Atlantika, spol. s.r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook