Informace a rezervace 542 217 718 ck@atlantika.cz
icoKal
icoKal

ostrov VIR

Vir je menší ostrov ležící blízko pevniny severozápadně od Zadaru. Ostrov má plochu 22 km čtverečních a méně než 900 obyvatel. Ostrov je zemědělsky obděláván, nejvíce je pěstována vinná réva. Vrcholem ostrova je kopec Bandire o výšce 112 m, ze kterého je pěkný rozhled nejen po vlastním ostrově, ale i na obklopující ostrovy a na pevninu. Hlavním střediskem ostrova je obec Vir s malým přístavem, ležící v zátoce Sepavac. Ostrov obklopují pěkné písečné a oblázkové pláže. Přes 300 m širokou úžinu mezi ostrovem a pevninou je vybudován most. Vede přes něj silnice spojující Vir s obcí Privlaka na pevnině.

TYP NA VÝLET: Celodenní výlet do národního parku Kornati přímo z města Zadar. Vyplouvá se cca v 8:30 hod. a návrat na stejné místo cca v 18:00 hod. V ceně vstupenky je aperitiv,snídaně (sendvič se šunkou a sýrem), oběd (ryba a maso na roštu), víno, džus,zákusek. Výlet se koná motorovou lodí „SVETLANE“. Proplujete most Ždrelac, úžinu Mala Proversa, dále uvidíte modrou korálovou jeskyni, impozantní maják veliké Sestrice nebo nejnižší ostrov na Jadranu, který vyčnívá jen 1 m nad hladinu moře - ostrov Taljurić (Talířek), dále vysoké skály, které se vypínají až do výšky 120 m, ostrov Mana a mnoho dalších zajímavostí. Pokud budete mít štěstí můžete vidět také delfíny. Zastávka na koupání je přímo v NP Kornati na jeho třetím největším ostrově Levrnaka. Na vnější straně tohoto ostrova je zátoka Lojena s nejkrásnější a nejvyhledávanější oblázkovo-písečnou pláží, kde se můžete opalovat a koupat dvě hodiny. Na ostrově se nachází také restaurace a "robinsonský" kemp. Na zpáteční cestě plujeme z druhé strany ostrovů a opět se můžete kochat nedotčenou krásou souostroví Kornati. Můžete si všimnout také stovek metrů tzv. "suchých zdí" na ostrovech, které stavěli předci vlastníma rukama, když foukala bóra i v letních vedrech, za účelem ochránit statek a pastviny. Na ostrově Kornat je délka těchto zdí přes 70 kilometrů. Náš výlet končí doplutím do Zadaru. CENA: 280 Kun dospělá osoba, dítě do šesti let ZDARMA, druhé 50% sleva, dítě do 10 let 140 Kun.

Nebyla nalezena žádná data.

Cestovní kancelář Atlantika s historií v cestovních ruchu již 28 let zprostředkovává pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských destinací v Itálii, Chorvatsku, Řecku, Rakousku, Slovinsku. Zájezdy do exotických destinací jako jsou Maledivy, Zanzibar, Dominikánská republika. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské, lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa včetně poznávacích zájezdů. Naše CK je již po mnohu let hlavním sponzorem světové soutěže Grand Prix v moderní gymnastice. 

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2021 CK Atlantika, spol. s r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook