Informace k zájezdům 2020 v sezoně COVID-19

Informace k pobytovým zájezdům léto 2020 podmínky v destinacích:

13.08.2020 AKTUÁLNĚ !!!! DŮLEŽITÉ!!!
Na základě rozhodnutí řeckého předsedy vlády pana Mitsotakise NEBUDE pro osoby cestující letecky z České republiky do Řecka požadována negativní diagnóza COVID-19 a očekává se změna příslušného společného ministerského rozhodnutí. Cestující z České republiky do Řecka musí nadále dbát na včasné vyplnění online formuláře, Passenger Locator Form, a to, nejméně 24 hodin před odletem a předložit QR kód. Více viz odkaz níže: 

https://www.mzv.cz/athens/cz/viza_a_konzularni_informace/aktuality/ocekavana_zmena_podminek_cestovani_z.html

10.08.2020 Aktuálně !

dovolujeme si Vás upozornit na nepříjemnou změnu v souvislosti s cestami do Řecka, která s největší pravděpodobností začne platit od pondělí 17.8.2020. Od pondělí 17.8. - 31.08.2020 budou muset všichni cestující PŘILÉTAJÍCÍ Z ČR při vstupu do Řecka předložit negativní molekulární PCR test na Covid-19 ne starší 72 hodin. Spolu s negativním testem se musí cestující prokázat potvrzením negativní diagnózy v anglickém jazyce, kde je uvedeno jméno-příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného. Dle informací MZV ČR testy NEMUSÍ mít děti mladší 10 let, tzn. do věku 9,99 let . Tato informace je ústně potvrzená řeckou stranou.Současně zůstává v platnosti prokázat se také QR kódem obdrženým po vyplnění PLF formuláře.

Cestující, kteří se vydávají do Řecka od pondělí 17.8. musí mít tedy kromě platného QR kódu také negativní test na COVID-19, který není starší než 72 hodin od doby odběru vzorku a dále lékařské potvrzení negativní diagnózy s razítkem v anglickém jazyce s uvedením jména, příjmení a číslem cestovního dokladu (někde může být vydání tohoto potvrzení zpoplatněno). Oba dokumenty musí být v originále ( v tištěné nebo elektronické formě).
Unifikovaný formulář, lze stáhnout na stránkách ZÚ Athény - i na našem webu zde : https://www.mzv.cz/athens/cz/viza_a_konzularni_informace/aktuality/upozorneni_jak_cestovat_z_recka_do_ceske.html.
V některých případech je možné, že informace o negativním testu a lékařské potvrzení o diagnóze bude na jednom stejném papíře/dokumentu – to by mělo být bez problému, vždy je důležité, aby na dokumentu figurovalo datum odběru testu a informace o jeho negativním výsledku, potvrzení od lékaře a jeho podpis + razítko. Některá odběrná místa toto neumí zajistit, potom je možné si potvrzení nechat vystavit např. obvodním lékařem.

Nová povinnost testu COVID-19 ŘECKO od 17.08.2020 oficiální věstník řecké vlády k náhledu po kliknutí na odkaz

Více informací naleznete na webu MZV ČR: https://www.mzv.cz/athens/cz/viza_a_konzularni_informace/aktuality/pozor_povinnost_predlozit_negativni_pcr.html

SEZNAM odběrových míst na Covid-19 SEZNAM odběrových míst na COVID-19 v ČR

Zavedení povinnosti testů pro vstup českých občanů do Řecka není oprávněným důvodem pro odstoupení zákazníka od smlouvy o zájezdu bez povinnosti uhradit odstupné v souladu s uzavřenou smlouvou a všeobecnými smluvními podmínkami, ani nezakládá povinnost cestovní kanceláře participovat na nákladech na povinný test. Jedná se o skutečnost zcela mimo vůli pořadatele zájezdu a nemá na ni žádný vliv. Služby na místě, které CK je povinna zajistit, se nezmění. Klienti si tak budou muset zajistit negativní test, případně cestu zrušit podle platných smluvních podmínek CK. 

Letošní dovolená bude opravdu vyjímečná. Užijete si více soukromí a klid a to doslova všude. Využijte této možnosti ke své letní dovolené, nepřeplněné pláže, historické památky, výlety, vitamín D, slunce, moře, teplo, pohostinost a pozitvní veselou náladu a přístup místních, kteří jsou připraveni vám poskytnout maximální pěči a bezpečí pro váš pobyt. 

ŘECKO: zájezdy jsou v platnosti na řecké hlavní ostrovy. Dle cestovního semaforu vlády ČR a MZV : Řecko patří do - Zelené zóny - nejvíce bezpečné destinace s doporučením cestovat.
Mezinárodní přímé lety.  Tyto ostrovy budou po lékařské zdravotní stránce připraveny na případný výskyt nákazy ( testy, zvýšený počet covid lůžek na klinice pouze pro turisty, proškolený nemocniční personál, v destinaci budou také zajištěny ubytovací kapacity covid garantované vybavené a zajištěné státem, pro případnou karanténu, pro kterou je určen COVID hotel.
RHODOS: bez jediného výskytu případu COVID 19, nikdy nebyla prokázána, ostrov tento vir ani nepoznal. Hotely budou otevřeny za přísných hygienických pravidel a podmínek nařízené řeckou vládou pro maximální bezpečnost klientů, zvýšené požadavky na čistotu pokojů a společných prostor, dostupnost desinfekčních prostředků (dispensery apod), proškolený personál ohl Covid 19, zaměstnanci musí používat prostředky osobní ochrany ( roušky, rukavice, apod), ubytovatel je povinnen mít svého lékaře s proškolením na Covid 19.
Stravování formou bufetových stolů je povoleno  a služby all inclusive nejsou omezeny, (dodržování zvýšených hygienických pravidel každého hotelu ) Klient se pouze nebude moci obsluhovat sám, (sam pouze s rukavicemi ktere obdrží ) nebo obsluhovány u bufetových stolů proškoleným personálem, který Vám poskytne servis, výběr a množství pokrmů dle přání výběru klienta, i nadále v neomezeném množství koncept all inclusive bude zachován.
Venkovní Bazény - povoleny, bez roušek, udržování společenského odstupu (pravidlo stejné i v ČR 2,5 m2 na osobu, zvýšená speciální desinfekce, velmi zvýšená čistota vody.
Pláže: více soukromí, které bude každěmu vyhovovat, společenské odstupy 3 m2 na osobu zajištující skvělé soukromí, bez roušek. 
Při letecké dopravě a transferech do hotelu povinnost mít roušky. Řidiči musí mít proškoleni na Covid 19. ve všech autobusech budou povinně umístěny despensery desinfekčních prostředků, autobusy i vozy budou čištěny a dezinfikovány mezi jednotlivý. Památky a výlety - všechny památky otevřeny pro veřejnost, výlety organizovány s omezením kapacity (lodí, autobusů apod). Půjčovny aut , jacht, člunů povoleno.
Při odletu na místních letištích: při odbavení nebude již probíhat žadná zvýšená speciální kontrola cestujících, ani namátkové testy z řecké strany.
Cestovní pojištění s CK Atlantika pojištovny UNION: hradí našim klientům veškeré léčebné výlohy spojené s onemocněním Covid 19 v destinaci, i repatriační let zpět. Repatriační let zpět není hrazen pouze pro klienty, kteří se budou nacházet v červeně označené semaforem MZV  rizikových zemích-jako nedoporučeno cestovat. 
Počínaje 1. červencem 2020 řecká vláda určila, jak země přivítá cestovatele, provede nezbytné diagnostické vyšetření a zajistí, aby všichni byli v bezpečí po celou sezónu.
Z tohoto  důvodu prosím věnujte  velmi důležitou pozornost o nové registrační povinnosti při cestách do Řecka. Poté co Vám přijdou pokyny k odletu od naší CK:
Je nutné, abyste si vyplnili oficiální elektronický formulář – tzv. Passenger Location Form (PLF), který musí vyplnit každý cestující (nezávisle na státní příslušnosti a výchozí destinaci) NEJPOZDĚJI 48 hodin před vstupem na území Řecka. Tento formulář slouží pro identifikaci a bezpečí všech klientů.
Formulář je nutné vyplnit v anglickém jazyce, součástí tohoto e-mailu (v příloze) je návod v ČJ abyste věděli jak vyplnit. Cestující v tomto formuláři musí uvést svůj plánovaný pobyt a kontakt v Řecku. Po jeho vyhodnocení obdrží cestující elektronicky unikátní čárový kód, kterým se musí prokázat při vstupu do Řecka. Vše Vám přijde do vašeho e-mailu. Prosím je nutné kontrolovat též  schránku SPAM!(kam se e-mail může zatoulat)
KROK č.1.: po vyplnění -přijde potvrzení o registraci, až dva dni před příletem Vám přijde 2. e-mail s QR KODEM, je nutné si ho uložit  v mobilu, nebo vytištěný mít sebou, budete se jím prokazovat po příletu v ŘECKU. Pokud budete potřebovat pomoci s vyplněním prosím kontaktujte naší CK TEL:  542 217 718 kde Vám kolegyně poradí. Anebo se dostavte osobně na naší prodejně a kolegyně Vám pomohou vyplnit. V registraci lze přiřadit děti do 18 let. Není možné odletět bez registrace. Formulář po kliknutí naleznete ZDE : 

https://travel.gov.gr/#/   REGISTRACE ZDE

CHORVATSKO: Zelená zóna bezpečné destinace doporučeno cestovat. Otevřené pro turisty, návrat tam i zpět bez testů a karantény. Zájezdy jsou v platnosti.Zůstává stále povinnost řídit se pokyny epidemiologů a nahlásit údaje o místě a délce pobytu a kontaktní údaje.K zajištění plynulého provozu na hraničních přechodech a zkrácení čekací doby je možné (a doporučené) veškeré potřebné údaje vyplnit před cestou prostřednictvím formuláře na webové stránce entercroatia.mup.hr. Když občané vstoupí do Chorvatské republiky, bude jejich vstup zaznamenán spolu se shromážděním dalších údajů (místo určení, číslo mobilního telefonu a e-mailová adresa) z důvodu možné potřeby kontaktu z epidemiologických důvodů. Zároveň všichni, kdo vyplní své údaje prostřednictvím internetu, obdrží ve své e-mailové adrese pokyny obsahující epidemiologické informace a opatření platná v Chorvatské republice pro jejich bezpečný pobyt v Chorvatsku Dodržování přísných hygienických pravidel.
Prozatím je formulář k dispozici pouze v chorvatském a anglickém jazyce, nicméně v následujících dnech by měl být k dispozici ve všech potřebných jazykových mutacích včetně české.Po vyplnění formuláře dostanou cestovatelé potvrzení  nahlášení cesty a zároveň všechny potřebné informace pro pobyt v Chorvatsku.I nadále bude stále možné všechny potřebné informace nahlásit přímo na hraničních přechodech. Během pobytu v Chorvatsku musí přicestovavší osoby dodržovat pravidla stanovená Chorvatským ústavem veřejného zdraví.
Venkovní Bazény - povoleny, bez roušek, udržování společenského odstupu (pravidlo stejné i v ČR 2,5 m2 na osobu, zvýšená speciální desinfekce, velmi zvýšená čistota vody. Pláže: společenské odstupy 3 m2 na osobu zajištující skvělé soukromí, bez roušek. Při autobusové přepravě:  povinnost mít roušky. Řidiči musí mít proškoleni na Covid 19. ve všech autobusech budou povinně umístěny despensery desinfekčních prostředků, autobusy budou čištěny a dezinfikovány mezi každou jednotlivou přepravou klientů.. Památky a výlety - všechny památky otevřeny pro veřejnost, výlety organizovány s omezením kapacity (lodí, autobusů apod). Půjčovny aut , jacht, člunů povoleno.

BULHARSKO: od 1.7.2020 bez omezení tam i zpět - zelená na cestovním semaforu bezpečná země

ITÁLIE: otevřena pro turisty od 3.6.,  
Zájezdy jsou v platnosti, časově se odvíji pouze od data otevření ubytovacách kapacit. Dodržování přísných hygienických pravidel.  Venkovní Bazény - povoleny, bez roušek, udržování společenského odstupu (pravidlo stejné i v ČR 2,5 m2 na osobu, zvýšená speciální desinfekce, velmi zvýšená čistota vody. Pláže: společenské odstupy 3 m2 na osobu zajištující skvělé soukromí, bez roušek. Při letecké dopravě a transferech do hotelu, při autobusové přepravě: povinnost mít roušky. Řidiči musí mít proškoleni na Covid 19. ve všech autobusech budou povinně umístěny despensery desinfekčních prostředků. Autobusy budou čištěny a dezinfikovány mezi každou  jednotlivou přepravou klienů.  Památky a výlety - všechny památky otevřeny pro veřejnost, výlety organizovány s omezením kapacity (lodí, autobusů apod). Půjčovny aut , jacht, člunů povoleno. 

MALEDIVY: obnoveny lety od 20.7. z Prahy společnost Emirates, Etyhade. Vstup do země bez testů. 

vše na odkazu: https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/maledivy.html

 

Vážení klienti,

Počínaje 1. červencem 2020 řecká vláda určila, jak země přivítá cestovatele, provede nezbytné diagnostické vyšetření a zajistí, aby všichni byli v bezpečí po celou sezónu.

Z tohoto  důvodu prosím věnujte  velmi důležitou pozornost o nové registrační povinnosti při cestách do Řecka. Poté co Vám přijdou pokyny k odletu od naší CK:

Je nutné, abyste si vyplnili oficiální elektronický formulářtzv. Passenger Location Form (PLF), který musí vyplnit každý cestující (nezávisle na státní příslušnosti a výchozí destinaci) NEJPOZDĚJI 24 hodin před vstupem na území Řecka. Tento formulář slouží pro identifikaci a bezpečí všech klientů.

Formulář je nutné vyplnit v anglickém jazyce, součástí tohoto e-mailu (v příloze) je návod v ČJ abyste věděli jak vyplnit. Cestující v tomto formuláři musí uvést svůj plánovaný pobyt a kontakt v Řecku. Po jeho vyhodnocení obdrží cestující elektronicky unikátní čárový kód, kterým se musí prokázat při vstupu do Řecka. Vše Vám přijde do vašeho e-mailu. Prosím je nutné kontrolovat též  schránku SPAM!(kam se e-mail může zatoulat)
KROK č.1.: po vyplnění -přijde potvrzení o registraci, cca 2 dni poté  2. e-mail s QR KODEM, je nutné si ho uložit  v mobilu, nebo vytištěný mít sebou, budete se jím prokazovat po příletu v ŘECKU. QR kody chodí i 24 hodin před odletem, může se stát, že přijde i když budete jiz v letadle, v tomto případě mějte sebou vytištěný první email o potvrzené registraci, kterým se prokážete při vstupu místo QR kodu. Pokud budete potřebovat pomoci s vyplněním prosím kontaktujte naší CK TEL:  542 217 718 kde Vám kolegyně poradí. Anebo se dostavte osobně na naší prodejně a kolegyně Vám pomohou vyplnit. Není možné odletět bez registrace.

INFORMACE k vyplnění: Oblast Řecka: Notio EGEO, Hotel Virginia, Koskinou,  Rhodes, číslo pokoje není třeba. Formulář po kliknutí naleznete ZDE : 

https://travel.gov.gr/#/

 

SLOVINSKO: Zelená zona lde MZV. od pondělí 25.5. platí výjimka pro cestování do Slovinska i pro ty cestovatele a občany EU, kteří se na hranicích při vstupu do Slovinska prokáží potvrzenou rezervací ubytování. Neplatí tak pro ně povinnost podstoupit povinnou karanténu po vstupu do Slovinska. Cestování do Slovinska i turisticky už tedy nic nebrání. Komplikace jsou ale i nadále při návratu do ČR, kdy musíte předložit negativní test nebo podstoupit karanténu. Pevně ale věříme, že od 15.6. bude Slovinsko dvojnásobně zelené. Tedy nejen jako nádherná zelená země bohatá na přírodní krásy, ale především jako jedna ze zemí, které budou zařazeny na pomysleném připravovaném semaforu mezi zelené země, kam se bude dát vycestovat bez omezení (bez povinnosti předložit negativní test nebo podstoupit karanténu, a to v obou směrech). Další podrobnosti o vstupu a pobytu ve Slovinsku naleznete v samostatném článku DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ZMĚNA PRAVIDEL PRO VSTUP DO SLOVINSKA OD 26.5.2020.Slovinsko umožňuje také tranzit do Chorvatska,ohledně vstupu a podmínek pobytu v Chorvatsku, prosíme, navštivte webové stránky Velvyslanectví ČR v Záhřebu.

Hygienické standary na palubách SmartWings - zobrazí se po kliknutí na odkaz 

 

Rušení zájezdů - odstoupení od smlouvy.
Svůj zájezd zatím nerušte. Pokud by došlo k situaci, že ho nebudeme moci realizovat z důvodu nepříznivých podmínek v destinacích, budeme Vás kontaktovat a domluvíme se společně na dalším postupu, změny termínu či vydání Poukazu- Lex Voucheru, 
dle vydaného nového zákona (Poukazy na zájezdy ) vyhlášeného dne 24.4. 2020 ve Sbírce zákonů v částce 69 pod č.185/2020 a tímto dnem tak nabývá účinnosti. Poukazy na zájezdy budou vydávány pouze a jen na zrušené zájezdy, které nelze realizovat ze strany CK z důvodu zásahu vyšší moci Covid 19 a nepříznivé situace v destinaci.
Situace je velmi dynamická a mění se každým dnem, i téma otevírání hranic v ostatních destinacích. Tým cestovní kanceláře ji denně znovu a znovu vyhodnocuje.  Buďte trpěliví a věříme, že společně najdeme řešení, které Vám bude vyhovovat. Chápeme Vaši situaci, nicméně změny jsou předdčasné, proto Vás prosíme o vyčkání na vývoj situace, která se mění ze dne na den a kterou pečlivě sledujeme a myslíme na Vás.
Možnost změny termínu, odstoupení od smlouvy, či převedení hodnoty vašeho zájezdu na Poukaz Lex Voucher. 

 

V případě rušení zájezdu či změně: 

  1. Pakliže na zrušení zájezdu trváte : Při odstoupení od Smlouvy o zájezdu ze strany klienta a pro výpočet storno poplatků postupujeme dle Všeobecných smluvních podmínek, jež jsou nedílnou součástí smlouvy o zájezdu uzavřené mezi klientem a CK ATLANTIKA https://www.atlantika.cz/vseobecne-podminky konkrétně pak dle čl. 5,  odst. 5.1: je zákazník povinen zaplatit CK Atlantika odstupné ve výši skutečně vzniklých nákladů, z konečné ceny sjednané smlouvou o zájezdu,“  : „Skutečně vzniklými náklady se  rozumí provozní náklady CK Atlantika a smluvně sjednané nebo právním předpisem stanovené náhrady, zálohy, předplatby  tuzemským a zahraničním dodavatelům služeb

  2. Alernativy pro klienta dle Nového zákona označovaného jako SARS-COV-2 na odvětví cestovního ruchu:
    1. ZMĚNU TERMÍNU VAŠEHO ZÁJEZDU  ( na pozdější červenec, srpen – září 2020 )  a to až 21 dní před odletem, odjezdem.
    2. POUKAZ NA ZÁJEZD LEX VOUCHER pouze na nerealizované zájezdy- Dle nového zákona Sbírce zákonů č.185/2020jsou cestovní kanceláře oprávněny vydat poukazy klientům za neuskutečněné zájezdy,  k vrácení plateb zákazníkem místo finanční hotovosti  - tzv POUKAZ – jestliže původní závazek ze smlouvy ze zájezdu zanikl z důvodu zásahu vyšší moci, v daném případě pandemie onemocnění COVID-19 to je - nerealizace zájezdu z důvodu epidemie COVID - 19 ( uzavření hranic, či zákazu cestování), poukaz bude v hodnotě vaší uhrazené částky vloženou zákazníkem, (zálohy, či celkové ceny zájezdu) - na zájezdy v období od 22.02. - 31.08.2020. s platností čerpání až do srpna 2021. Zájezdy, kde nebudou známa žadná omezeni dle vládního nařízení, či nebyla oficiálně vyhlášena,  by klienti by měli své zájezdy doplatit dle smlouvy o zájezdu. Pokud tato skutečnost nenastane ze strany klienta, který tím nedodrží platební podmínky v den jejich splatnosti a tím podmínky  smlouvy o zájezdu, smlouva o zájezdu klientovi zaniká a CK má právo na odstupné dle Smluvních podmínek. Dále tyto Poukazy jsou chráněny zákonným pojištěním pro případ úpadku cestovní kanceláře a Vy se tedy nemusí obávat je přijímat. Proto přijímaní voucherů jako rozumné řešení zákazníkům doporučuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Více viz níže sdělení MMV veřejnosti. Přijetí poukazu zákazníkem je rozumným řešením současné situace, které respektuje oprávněné zájmy obou stran.

    POUČENÍ ZÁKAZNÍKA - LEX VOUCHER - POUKAZ na náhradní zájezd  INFORMACE k Poukazům na zájezd

Další relevantní odkazy naleznete zde:

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí: ZDE
Web Ministerstva zdravotnictvíhttps://www.mzcr.cz/
Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci v oblasti koronaviruZDE
Web Státního zdravotního ústavuhttp://www.szu.cz/
Webová stránka Státního zdravotního ústavu s doporučeními pro občanyZDE
Web Krajské hygienické staniceZDE
Web Ministerstva práce a sociálních věcí: https://www.mpsv.cz/
Web Světové zdravotnické organizace: (WHO) www.who.int a ZDE

letecká společnost SmartWings - Hygienické standary na palubách SmartWings - zobrazí se po kliknutí na odkaz 

Výše uvedené informace vycházejí z informací, které má Cestovní kancelář, k dispozici ve chvíli zveřejnění a které jsou považovány za důvěryhodné. Naše společnost nemůže převzít záruku za správnost a úplnost informací, ani odpovědnost za případné škody. Krizové situace jsou často velmi nepřehledné a mohou se rychle změnit.

 

Cestovní kancelář Atlantika zprostředkovává již 25 let pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských letovisek v Itálii, Chorvatsku, Řecku a Slovinsku. S naší cestovní kanceláří můžete absolvovat též poznávací zájezdy do Francie, Rakouska, Jižní Itálie, Holandska a dalších.  Užijete si tak výhled z památné Eiffelovy věže, poznáte celebrity v muzeu voskových figurín a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské a lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa.

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2020 CK Atlantika, spol. s.r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook