Informace a rezervace 542 217 718 ck@atlantika.cz
COVID INFO - Aktuálně
icoKal
icoKal

Folgaria

FOLGARIA JE MÉNĚ ZNÁMOU TRENTINSKOU LYŽAŘSKOU OB­LASTÍ, KTERÁ LEŽÍ O NĚCO JIŽNĚJI NEŽ DOLOMITY A BRENTA. O TO JE VŠAK KLIDNĚJŠÍ A DOKONALE PŘÍVĚTIVÁ HLAVNĚ PRO RODINY S DĚTMI.

Celá lyžařská oblast se rozkládá na obrovské náhorní plošině s oblými pahorky porostlými jedlovým lesem. Krajina je mírná a přívětivá a hlavně prostorná s dalekými rozhledy třeba na mohutnou Brentu, která tvoří malebné krajině o něco dramatičtější rám. Po pahorcích se rozlévá celkem 74 km sjezdovek, které jsou sedačkovými lanovkami pospojované do rozsáhlého lyžařského safari.Folgaria cílí v první řadě na rodiny s dětmi, a tak tu najdete výborné lyžařské školky a spoustu mírných sjezdovek, na kterých mohou děti získávat sebevědomí. I červené sjezdovky jsou často lehoučké a nepřekonatelná není ani nej­známější černá trať Martinella v lokalitě Fondo Grande.I náročnější lyžaři si ale přijdou na své při lyžař­ském safari, které zvládnou i děti. Díky rozma­nitosti krajiny se vám při putování po zdejších propojených sjezdovkách otevírá pohled na stále novou a neokoukanou horskou krásu.Překvapivě zajímavé a přitom zcela bezpečné jsou i zdejší volné terény, pokud je zasype sníh, a fantastický je také off-piste v řídkém lese.Možnosti zimních aktivit jsou ale mnohem pestřejší než jen lyžování, čímž se Folgaria odlišuje od mnoha jiných rodinných oblastí. Je tu kvalitní snowpark, kde se vyřádí jak úplní za­čátečníci, tak pokročilejší. Nechybí ani sáňkařská dráha vybavená vlastním vlekem.Jedinečné jsou pak běžecké stopy, které se roz­bíhají přímo v lyžařské oblasti. Ty nejlepší okruhy se nacházejí v okolí sedla Passo Coe ve výšce 1 600 m n. m., kde se upravuje 45 km stop. Jsou tu stopy jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, vždy s pěknými výhledy a ve sněhově spolehlivé výšce. Výlet na běžky se dá přitom bez problémů kombinovat i se sjezdovým lyžováním. Přímo v Passo Coe je i komplexní zázemí – běžecké centrum se šatnami, sprchami, servisní i pik-ni­kovou místností, půjčovnou nebo školou. Spolu se sousedním Lavarone je v celé oblasti okolo 80 km běžeckých stop.

Pobytová místa Folgaria - Itálie

Nebyla nalezena žádná data.

Cestovní kancelář Atlantika s historií v cestovních ruchu již 28 let zprostředkovává pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských destinací v Itálii, Chorvatsku, Řecku, Rakousku, Slovinsku. Zájezdy do exotických destinací jako jsou Maledivy, Zanzibar, Dominikánská republika. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské, lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa včetně poznávacích zájezdů. Naše CK je již po mnohu let hlavním sponzorem světové soutěže Grand Prix v moderní gymnastice. 

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2021 Atlantika, spol. s r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook