Informace a rezervace 542 217 718 ck@atlantika.cz
COVID INFO - Aktuálně
icoKal
icoKal

Kronplatz/Plan de Corones

Lyžařská oblast Kronplatz ležící 30 km východně od Brixenu a patří mezi nejmodernější lyžařská centra Dolomit. Rozkládá se po svazích stejnojmenné hory (2 275 m) nad městem Bruneck v údolí Pustertal. Areál je přístupný ze 3 údolních městeček (Bruneck, Olang, St. Vigil) a tvoří ho kompaktní síť 107 km sjezdovek. Kronplatz nabízí nádherné lyžování na širokých sjezdovkách nad hranicí lesa i na dlouhých prudkých sjezdech do okolních údolí. Hlavní výhodu nabízí Kronplatz v tom, že většina sjezdovek začíná na jednom vrcholu a rozbíhají se do všech stran (tedy žádné dlouhé přejíždění). Dlouhé sjezdy do výchozích středisek Valdaora, Riscone a San Vigilio di Marebbe a středně až velmi obtížné sjezdy s výškovým rozdílem až 1300 metrů plně uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Nejnáročnější jsou severní svahy Kronplatzu v čele s černou sjezdovkou Sylvester. Na východní straně hory leží nenáročné sjezdovky ideální pro carving a snowboard (half-pipe). Dále do údolí k vesničce Olang pak pokračují lesním průsekem široké červené tratě. V loňské sezóně byl propojen Kronplatz s proslulým lyžařským okruhem Sella Ronda lanovkou Piccolina v údolí Badia a tím celá oblast. Velkolepé jsou možnosti i pro běh – je zde téměř 200 km upravených tratí. Celá oblast má dobré sněhové podmínky a velmi kvalitní zasněžování i úpravu sjezdovek.

Nadmořská výška : 975 – 2.273 m Počet vleků a lanovek: 33 Celková délka sjezdovek: 107 km Možnost umělého zasněžení: 107 km – 100% Obtížnost sjezdovek: 50 km modrých, 32 km červených, 25 km černých Běžecké tratě: 200 km Snowpark: 1 Sjezdovky s nočním osvětlením: celá oblast Cianross Vzdálenost z Prahy: 635 km Vzdálenost z Brna: 710 km

Pobytová místa Kronplatz/Plan de Corones - Itálie

Nebyla nalezena žádná data.

Cestovní kancelář Atlantika s historií v cestovních ruchu již 28 let zprostředkovává pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských destinací v Itálii, Chorvatsku, Řecku, Rakousku, Slovinsku. Zájezdy do exotických destinací jako jsou Maledivy, Zanzibar, Dominikánská republika. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské, lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa včetně poznávacích zájezdů. Naše CK je již po mnohu let hlavním sponzorem světové soutěže Grand Prix v moderní gymnastice. 

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2022 Atlantika, spol. s r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook