Informace a rezervace 542 217 718 ck@atlantika.cz
COVID INFO - Aktuálně
icoKal
icoKal

Igrane


Igrane je malebná vesnice Makarského přímoří. Řady starých obnovených domů na strmém svahu tvoří spolu s novou výstavbou harmonický celek vesnice se 400 obyvateli, která se spouští k moři, přístavu a dlouhé oblázkové a písčité pláži.
Nad městečkem se zvedá štíhlá zvonice kostela Panny Marie od Ružarija, který jako by bdila nad osadou. V blízkosti je i Zalina věž, vybudovaná v době Kandijské války, která připomíná dobu bojů proti Turkům, ve kterých se vyznamenával Zale Antičić, po němž věž také dostala jméno.

Igrane je dnes známé turistické místo s četnými hotely, domy pro dovolenou a apartmány, překrásnou pláží a také sportovními a zábavními akcemi. Podél dlouhé pláže směrem na Živogošće jsou při stezce vystavěné komfortní vily a domy, café bary, obchody a restaurace. Obyvatelé Igrane, kdysi tradičního centra pěstitelů oliv ani dnes nezanedbávají svoje olivové háje, nýbrž je obnovují a společnými silami vybudovali nejmodernější provoz pro zpracování oliv.

Nad Igrane se v prastarých olivových hájích nachází kostelík Sv. Mihovila z 11. století, nejvýznačnější středověká památka v Makarském přímoří. V blízkosti malého přístavu bylo roku 1760 vybudováno barokní letní sídlo Šimić-Ivanišević. Sarkofágy nalezené na hřbitově svědčí o existenci osady i v římské době, a jméno Igrane je poprvé zmiňováno roku 1466.

Nad Igrana přes Biokovo ze severní strany je stará vesnice Gornje Igrane, horská vesnice s několika vískami, z nichž se obyvatelé postupně stěhovali k moři, kde měli svou půdu, vinohrady a olivové háje. Kdysi byly skoro nepřístupné, řídce obydlené, dnes skrz tyto končiny prochází moderní silnice od Vrgorce do Makarské .

Nebyla nalezena žádná data.

Cestovní kancelář Atlantika s historií v cestovních ruchu již 28 let zprostředkovává pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských destinací v Itálii, Chorvatsku, Řecku, Rakousku, Slovinsku. Zájezdy do exotických destinací jako jsou Maledivy, Zanzibar, Dominikánská republika. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské, lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa včetně poznávacích zájezdů. Naše CK je již po mnohu let hlavním sponzorem světové soutěže Grand Prix v moderní gymnastice. 

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2022 Atlantika, spol. s r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook