Nic nenalezeno

Když Afrodita, bohyně lásky a krásy, povstala z mořské pěny na západním pobřeží tohoto ostrova, místní lidé ji přijali s otevřenou náručí. A když kráčela do svého chrámu, sypali před ní plátky růží. Poutníci z celého Středomoří začali přicházet po tisících a Kypr se najednou proslavil jako místo lásky a pohostinnosti. Jako místo stále zalité sluncem, které dodnes dýchá dávnou historií a nabízí nezapomenutelná místa pro vzrušující i romantické chvíle odpočinku. Kypr, třetí největší ostrov ve Středozemním moři, je nazýván též ostrovem slunce. Najdete zde nejen krásné pobřeží s průzračně čistým mořem, ale i zalesněné hory v pohoří Troodos, tajemné kláštery, horské vesničky a nepřeberné množství historických památek. Kypr se svou dlouholetou tradicí pohostinnosti stále hledá nové způsoby, jak potěšit své návštěvníky.

VÝLETY:

Troodos – kláštery a vesničky Výlet do srdce ostrova, pohoří Trodos, porostlého piniovými lesy a i v létě příjemně osvěžujícího. Spatříme malé vesničky s tradičním kyperským životem, vinice vysázené vysoko na kopcích i krásné výhledy na okolní krajinu. Zastavíme se ve vesnici Lania proslavené výrobou tradičního kyperského vína Commandaria. Budeme mít možnost ochutnat toto víno i další místní speciality, jako např. svatojánský sirup. Vystoupáme do hor až ke slavnému klášteru Kykkos, založenému roku 1092, kde budeme obdivovat restaurované fresky, zlaté ikony i barevné mozaiky, za kterými se sem sjíždějí návštěvníci z celého světa.

Neobjevený sever Celodenní výlet do vnitrozemí a severní části Kypru. Navštívíme bývalé hlavní město Nicosia s katedrálou sv. Jana Evangelisty, zastavíme se u Arcibiskupského paláce a poté projedeme původním benátským opevněním a vyjedeme do pohoří Pentadaktylos s ruinami kdysi slavného 800 roků starého opatství Bellapais a s krásnými výhledy na pobřeží a město Kyrenia. Navštívíme toto město s malebným přístavem, který zdobí pevnost ze tří období a uděláme si čas i na procházky a občerstvení či návštěvu muzea, které ukrývá i vrak lodi ze 4.století před n.l. Jeep safari Výlet v Land Roverech se zkušenými řidiči Vás zavede do divoké přírody poloostrova Akamas. Navštívíme želví zátoku Lara, projedeme kaňonem Avagas a zastavíme se v přístavu Latchi, kde je možno absolvovat i oběd složený z kyperských specialit. Při návratu se zastavíme u Afroditina jezírka a vykoupeme se i na Afroditině pláži.

Pafos a okolí Dopoledne prohlídka města Pafos - Archeologický park s mozaikami v Dionysově, Theseově a Aionově vile, hrobky králů, katakomby sv. Solomony a další. Odpoledne návštěva největšího archeologického naleziště na Kypru - Kourion. Uvidíme zde pozůstatky chrámů i domů staré přes 2000 let i zrestaurované řecké divadlo z 2.stol. před n.l. Při návratu do Pafosu zastavíme u pláže Petra tou Romiou, na které Afrodita, bohyně lásky a krásy, povstala z mořské pěny a změnila osud celého ostrova.

Pafos – ptačí a zvířecí park Jednou z nejnovějších atrakcí Kypru je ptačí a zvířecí park v Pafosu. Můžete zde spatřit nejen exotické papoušky, tukany, sovy, dravce či pávy ale i zebry, antilopy, gazely, obří želvy a další zvířata. To vše v krásné přírodě osvěžené vodopády. Zejména pro rodiny s dětmi bude tato návštěva patřit k atraktivním zážitkům.

Vodní park Afrodite Vodní park Aphrodite v Pafosu patří k nejvyhledávanějším atrakcím na Kypru. Mladí i staří, plavci i neplavci, všichni si zde najdou zábavu a příjemně stráví horký den.

Oslí výlet Výlet, při kterém navštívíme místní obyvatele a vychutnáme si tradiční styl života. Cestou se nejdříve zastavíme u 2. největší kyperské vodní nádrže a pak již pokračujeme do vesnice Kelokedara, odkud se dostaneme na oslí farmu. Zde nás seznámí s místními produkty, ochutnáme víno, pálenku, ovoce, zeleninu, chléb, sýr. Poté poznáme osobně nejstarší místní dopravní prostředek - jízdu na oslech. Po návratu z vyjížďky již zasedneme k bohaté večeři ve formě barbecue s neomezenou konzumací vína a pálenky Zivanie spojené s tradiční zábavou s řeckými a kypeskými tanci. Výlet lodí Relaxaci a zábavu nám přinese vyjížďka lodí, při které budeme plout podél pobřeží z Pafosu směrem k jedné z nejkrásnějších zátok Coral Bay a k mořským jeskyním. Poznáme zcela nové perspektivy Kypru při pohledu na ostrov z mořské hladiny. Cesta nás zavede až k poloostrovu Akamas s nedotčenou přírodou a želví zátokou Lara. Během plavby je i několik zastávek ke koupání a šnorchlování.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.