Nic nenalezeno

Kréta, Řeky také nazývána "malý kontinent", se nachází ve Středozemním moři. Tento 260 km dlouhý ostrov je největší a oplývá množstvím rozmanitých pláží a majestátných pohoří. Na Krétě se vytvořila již kolem roku 2500 př.n.l. svébytná Minojská kultura, která vládla z Knossosu celé egejské oblasti. Horské vesnice si až doposud jako jedny z posledních v Řecku udržely vlastní lidové tradice, včetně písní a tanců doprovázených na lyře. Kréta se stala velice populárním cílem návštěvníků Řecka. Turisticky je přitažlivá po celý rok, je zde průměrně 300 dní v roce slunečných, a proto se řadí mezi nejslunnější ostrovy ve Středomoří.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY:

KNOSSOS – OKRUH IRÁKLIEM - TRH Jeden z nejoblíbenějších výletů na Krétě. Palác Knossos, největší palác minojské civilizace, známý z řecké mythologie taktéž jako Labyrinth, kde byl ukryt lidožravý netvor Minotaurus, byl největším ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Postaven na začátku druhého tisíciletí př.n.l., svou velkolepostí a rozlohou (22.000 m2), ale taktéž svou historií, vyvolává ještě dnes obdiv všech návštěvníků. Z mnoha míst v paláci, která navštívíme, je trůnní sál, kterému dominuje originální kamenný trůn, nejstarší v Evropě, velké schodiště s jedinečnou architekturou, komnatu královny zdobenou freskami, královskou cestu a divadlo, královské sklepy s desítkami minojských amfor a spoustu dalších. V centru města můžete individuálně navštívit archeologické muzeum, jedno z nejznámějších na světě. V muzeu objevíte unikáty minojské civilizace, fresky, drahocenné šperky, pečetidla, tabulky s minojským písmem (doposud nerozšifrovaným), keramiku, sarkofágy, svědčící o vyspělosti a jedinečnosti této civilizace.

OSTROV SANTORINI Santorini je považované za legendární ztracené město Atlantidu. Po čtyřhodinové plavbě lodí jste oněměni pohledem na překrásné scenérie vulkanických kopců, na kterých jsou jako vlaštovčí hnízda nalepené bělostné vesničky. Hlavní město Firá leží vysoko na útesu vnitřní strany ostrova. Jednotlivé budovy jsou rozesety po skalách až dolů k moři a je na ně úchvatný pohled. Z města vede do malého přístavu úzká stezka s 587 schody, po nichž oslíci vynášejí na svých hřbetech pasažéry z lodí. Chcete-li se nahoru do města dostat rychleji, můžete využít kabinkové lanovky, která vás vyveze během několika minut. Na Santorini poplujete moderní lodí, kde bude servírována kontinentální snídaně a večeře formou bufetu.

KRÉTSKÝ VEČER O obyvatelích Kréty je všeobecně známo, že jsou pohostinní, jsou skvělí tanečníci a mají rádi dobré jídlo, společnost a veselí. O tom se přesvědčíte na krétském večeru, kde se zcela jistě rozveselíte bohatým jídlem a množstvím vína a roztančíte se v rytmu krétské lyry. Skvělí tanečníci známého folklorního souboru vás nadchnou svými tanečními schopnostmi a vyvolají ve vás touhu zatančit si s nimi v kruhu. Krétské tance jsou již známé z minojského období. Důkazem toho jsou archeologické nálezy sousoší minojských tanečníků, tančících v doprovodu krétské lyry. Tato tradice je do dnešní doby hluboce zakořeněna v srdci Kréťanů.

ELAFONISSI Návštěva jedné z nejkrásnějších pláží na jihozápadě ostrova. Během cesty busem se zastavíme na dvou místech. Tím prvním je Agia Sofia – krápníková jeskyně s kapličkou, umístněná ve skalách s krásným výhledem na soutěsku Topolia a Chrisoskalitisa a návštěva ženského kláštera v typickém kykladském stylu. Pak již jen přímá cesta k růžovobílým plážím a několikahodinové koupání v Libyjském moři.

SOUTĚSKA SAMARIA Výlet začíná časně ránou přepravou asi 40 km na jih od města Chania na úrodnou náhorní plošinu Omalos. Zde začíná pěší túra soutěskou, která je nejdelší v Evropě. Je dlouhá 18 km, 300 m hluboká a v nejužším místě pouze 2 – 3 m široká. Po pěti až šesti hodinách putování nádhernou panenskou přírodou, kde dosud žijí krétské kozy Kri-Kri, trasa končí ve vesnici Avia Roumeli. GRAMVOUSA V ranních hodinách odjezd autokarem do Kissamosu, kde se nalodíme. Obeplouvá se poloostrov Gramvousa se starou pirátskou pevností. Na malém ostrůvku je krátká zastávka. Zájemci si mohou prohlédnout hradby historického opevnění. Cesta k pevnosti vede po strmých skalách, doporučujeme vhodnou obuv. Poté poplujeme v křišťálových vodách k nádherné zátoce Balos, kde je volno ke koupání a potápění. Zde se podává barbeque, řecké jídlo a víno.

FAISTOS, GORTYS, MATALA Výlet věnovaný oblasti jižní Kréty. Přejezd přes horskou vesničku Spíli, proslulou výborným domácím jogurtem s medem a ořechy do hlavního města z dob římské nadvlády Gortys. Poté následuje návštěva minojského paláce Faistos, který byl ponechán v původním stavu. Odpoledne si budeme moci odpočinout v letovisku Matala s proslulými pískovcovými jeskyněmi a hnutím hippies.

(Pro více informací o ubytování, termínech a cenách - klikněte na název ubytovací kapacity)

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.