Nic nenalezeno

LETECKY Z BRNA A PRAHY

Létáme s leteckou společností Travel Service
Délka letu: Praha / Brno – Mytilini 2 hodiny 40 minut, časový posun + 1 hodina
Odletové dny: pondělí / čtvrtek – 10/11 nocí

Na co se můžete těšit?
• třetí největší ostrov Řecka
• bohatá historie a místní tradice
• malebné vesničky s kamennými domky
• množství krásných nepřeplněných pláží
• zaručeně čerstvé ryby a dary moře
• klidná a idylická dovolená

 

Co byste si neměli nechat ujít?
• nejznámější ostrovní městečko Molyvos
• 20 milionů let starý zkamenělý les
• historické památky dob Byzance i Otomanských časů
• řadu rozličných klášterů
• romantickou plavbu na lodi
• výlet na oslech


Lesbos (řecky Lesvos) je třetím největším ostrovem Řecka a osmým největším ostrovem Středomoří. Leží v Egejském moři, asi 8 km od tureckého pobřeží a je také znám pod lidovým názvem Mytilini. Lesbos je jednou z nejvíce slunečných oblastí Řecka. Tradice, kultura, historie a umění jsou dominantami nejkrásnějšího koutu Egejského moře. Ostrov má dlouhou historii, která sahá až 3.000 let zpátky.
Lesbos obývá přibližně 110.000 obyvatel, jeho rozloha činí přibližně 1.630 km2 a nabízí 320 km dlouhé pobřeží, na kterém je nespočet pláží. Pláže na ostrově Lesbos jsou skutečně excelentní. Celý tucet z nich se pyšní „modrou vlajkou“ za kvalitu a čistotu vody. Najdete zde klidné krásné přírodní pláže, ale i rušné turistické pláže s vodními sporty.
Správním střediskem je Mytilini, které je hlavním průmyslovým a kulturním centrem ostrova s fascinující kombinací evropské architektury i architektury blízkého východu.
12 km od hlavního města Mytilini bylo objeveno prastaré sídliště ještě z doby předřecké – 2.700 př.n.l.. V Mytilini můžete vidět zbytky starověkého města, zachovaly se části hradeb z 5. stol. př.n.l. a ruiny divadla ze 3. stol. př.n.l.. Lesbos je rodištěm mnoha slavných osobností, jako je Sapfo - nejznámější poetka ve starověkém Řecku, básník Arion, lyrik Alkalos. Lesbos nabízí krásné přírodní scenérie a vyznačuje se bohatou faunou a flórou. Je to hornatý ostrov sopečného původu, což dokládá množství termálních pramenů. Je plný zeleně, kterou tvoří především olivovníky a borovicové lesy. Má dva velké zálivy na jižním pobřeží - Kalloni a Gera. Severní část je podle místních obyvatel ta nejkrásnější - rozsáhlé piniové lesy táhnoucí se až na pláže v zátoce Kaloni, slavné díky oblíbeným kallonským sardinkám. Ve městě Skala Kalloni se každoročně počátkem srpna koná festival sardinek, kde můžou návštěvníci zdarma ochutnat tradiční kallonské sardinky a vyhlášené lesboské ouzo. Do zátoky Kalloni se jezdí také za pozorováním až 130 druhů ptáků. Odborníci i běžní turisté se sem jezdí dívat například na různé druhy labutí, ledňáčků, racků, divokých hus, kormoránů nebo plameňáků.
V Molyvos je středověké městečko, Petra, místo, kde v průběhu Trojské války zakotvil Achilles, překrásné pláže v Anaxosu, termální prameny v Eftalou.
Jižní část se skládá ze dvou částí. Zátoka Yera s úžasnými vesničkami a překrásnou přírodou a druhou částí je Plomari, kulturní a ekonomické centrum pro celý ostrov.
Východní část nabízí rozmanitou krajinu, výhled na pobřeží Malé Asie a hlavní město Mytilini, západní část je rozdílná od zbytku ostrova. Skrývá se zde zajímavý přírodní úkaz – zkamenělý les druhý největší na světě - Petrifi ed forest“ - les se stromy starými milióny let, zkamenělými zbytky jejich kmenů, s obrovskou historickou a geologickou hodnotou, vyhlášený UNESCEM za Geopark. Ostrov je známý svou výbornou kuchyní, vyhlášené jsou zejména místní olivy, mořské plody a ryby. Jih a východ je pokrytý olivovníky, kterých je na celém ostrově až 18 milionů. Olivový olej z Lesbosu je považován za jeden z nejkvalitnějších. Sýr z ovčího mléka (ladoryti) je velmi oblíbený a chutný a traduje se, že Lesbosané vyrábí to nejlepší ouzo v Řecku.
Ostrov Lesbos, dodnes nedotčený masovým turismem, nabízí krásnou přírodu, historii a čisté moře s nádhernými plážemi.
 

NABÍDKA FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Plavba na lodi s barbecue
Odpočinkový lodní výlet s možností koupání či šnorchlování v křišťálově čistém moři. Vyplouvá se z přístavu Molyvos podél severního pobřeží ostrova. V ceně výletu je zahrnuté občerstvení – řecké speciality připravované na rožni přímo na lodi, víno a nealkoholické nápoje.
Cena: dospělý cca 40 € / dítě 6-12 cca 25 €

Západní Lesbos – Divoký západ
Jeden z nejoblíbenějších výletů. Celodenní výlet za divokou přírodou západu ostrova. Návštěva oblasti Kalloni, prohlídka nejznámějšího kláštera Limonos z r. 1.526 , který je obkroužen cca 50 malými kapličkami byzantského stylu. Uvnitř kláštera se nachází muzeum s byzantskými památkami. Dále zastávka v tradiční řecké horské vesničce, procházka „Zkamenělým lesem“ druhým největším v Evropě starým 20 milionů let, zapsaným v památkách Unesco jako Geopark. Zastávka v rodišti básnířky Sapfó – Skala Eressos s možností oběda či koupáním na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova lemované malebnými taverničkami.
Cena: dospělý cca 37 € / dítě 0-12 cca 18,50 €

Turecko
Celodenní výlet do Turecka. Hodinová plavba z hlavního města Mytilini do historického tureckého přístavu Dikeli, kde na Vás bude čekat autobus. Výlet do místa plné antiky, návštěva Pergamonu, prohlídka Akropole a Asclepia - nejdražšího zdravotního střediska na světě. Po tradičním tureckém obědě návštěva výrobny a obchodu s onyxem, návrat zpět do města Dikeli, kde budete mít čas před plavbou zpět na Lesbos objevovat místní obchůdky a bazary.
Cena: dospělý cca 38 € / dítě 7-12 cca 25 €

Výlet na oslech
Velmi oblíbený půldenní zábavný výlet pro všechny . Vyjíždí se ráno z Molyvosu po krytých stezkách do horské vesničky Vafios s přestávkou na kávu, kde si vychutnáte nádherný výhled na Molyvos a severní pobřeží.
Cena: dospělý i dítě cca 25 €

Denní plavba do Skala Sikaminia
Zábavná plavba loďkou podél severního pobřeží do malebné rybářské vesničky Skala Sikaminia. Dále plujete kolem horkých pramenů Eftalou a užíváte si překrásný výhled na Malou Asii. Častokrát jsou při této plavbě spatřeny delfíni. Ve vesničce návštěva kostelíka, poté přestávka na oběd v jedné z taveren, které jsou je známy především výbornými rybami a mořskými plody.
Cena: dospělý cca 20 € / dítě 6-12 cca 12 €

Večerní plavba za svitu hvězd
Plavba podél severního pobřeží směrem k malebné rybářské vesničce Skala Sikaminia, známé výbornými taverničkami s rybami. Následuje procházka po vesničce, návštěva kostelíka na útesu nebo večeře.
Cena: dospělý cca 20 € / dítě 6-12 cca 12 €

CK Atlantika si vyhrazuje právo na změnu nabídky, programu a ceny výletů (uvedené ceny jsou pouze orientační, platné v sezoně 2011, liší se dle místa pobytu). Aktuální nabídku výletů Vám sdělí na místě delegát ck Atlantika, pořadatelem výletů je řecká partnerská agentura.

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.