Nic nenalezeno

RHODOS

ODLETY Z BRNA – 11/12 DNÍ – úterý/pátek od 31.05.2011

ODLETY Z PRAHY – 8 DNÍ – každý čtvrtek od 26.05.2011

NOVINKA: TRANSFERY NA LETIŠTĚ BRNO – TUŘANY  A PRAHA – RUZYNĚ ZDARMA

Pro klienty, kteří si objednají zájezd a uhradí zálohu do 31.3.2011 jsme připravili nabídku zajištění svozů na/z letiště Brno – Tuřany a na/z letiště Praha – Ruzyně ZDARMA.

Transfery zdarma organizujeme k odletům na řecký ostrov Rhodos.

Nástupní místa: Ostrava, Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice na Moravě, Lipník nad Bečvou, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Hradec Králové, Pardubice, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl a Svitavy, Jihlava, Havlíčkův Brod, Humpolec, Benešov.

Podrobnější informace na www.atlantika.cz/všeobecné informace.

 

RHODOS - Ostrov růží – tak zní překlad názvu ostrova Rhodos, který je největším ostrovem v souostroví Dodekanessos (v překladu Dvanáctiostroví) a zároveň čtvrtým největším z řeckých ostrovů. Je místem, kde se Středozemní moře setkává s mořem Egejským, přinášejícím na západní část ostrova i v letních horkých dnech velmi příjemný, osvěžující mořský vánek.

Rhodos patří k nejkrásnějším a nejpůsobivějším ostrovům Řecka. Atmosféra ostrova je prosycena tajemným nádechem jeho minulosti. Dokonce se říká, že řečtí bohové se narodili právě zde. Bylo by však chybou se domnívat, že Rhodos je pouze ostrovem pro archeology a milovníky historie. Dlouhé a horké letní dny (až 300 slunečných dní v roce), teplé moře a spousta nádherných romantických pláží z něj dělají ráj pro všechny. Návštěvníky uchvátí nejen záplava vůní a barev, ale také ta průzračnost moře a tajemná zákoutí historického města. I milovníci rušného nočního života, kultury a zábavy určitě nebudou ochuzeni. Není místo, kde byste nenašli restauraci či typickou řeckou tavernu s výbornými místními specialitami.

Rhodos je také ideálním výchozím místem, odkud můžete podnikat různé výlety na sousední řecké ostrovy nebo se zajet podívat do Turecka.

Ostrov Rhodos má mnoho tváří a každý si zde jistě nalezne to pravé pro strávení příjemné dovolené. Vítejte na ostrově Rhodos!

 

NABÍDKA FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ
(ceny jsou pouze orientační a změna vyhrazena)


Lodní výlet - ostrov Symi a klášter Panormitis
Jeden z velmi oblíbených celodenních výletů, který vám umožní se podívat na jeden z nejmalebnějších ostrůvků v Egejském moři. V zátoce na jihu ostrova navštívíte řecký pravoslavný klášter Panormitis, kde je umístěna vzácná ikona archanděla Michaela. Hlavní město Symi nabízí pohádkovou architekturu, pravé mořské houby, spoustu různých druhů koření, nádherné panorama z johanitského hradu, krásný přístav a výborné rybí speciality.Tento výlet vám nabízí poznat krásy malého ostrůvku Symi a plavbu po blankytném Egejském moři.
Cena: dospělý cca 42 € / dítě cca 21 €

Ostrov Chalki – místo, kde se zastavil čas
Ideální výlet pro milovníky „zapomenutých“ řeckých ostrůvků s tradiční architekturou a božským klidem, nádhernými zátokami na koupání. Odjezd je po snídani klimat. autobusem na západní pobřeží do přístavu Skala Kamiros, kde se nalodíte na loď, kterou poplujeme cca 1 hod. na ostrov Chalki. Během plavby je možné pozorovat západní pobřeží ostrova Rhodos. Na ostrůvku pak máte volný program, který můžete využít k návštěvě samotné vesničky a ke koupání na některých z místních pláží.
Cena: dospělý cca 35 € / dítě cca 15 €

Perly ostrova Rhodos
Příležitost navštívit některé ze zlatých hřebů ostrova Rhodos a přiblížit si způsob života obyvatelů ostrova Rhodos. Navštívíte jedno z nejstarších měst na ostrově, bílé městečko Lindos. Nad ním se na kopci nad písečnou pláží nacházejí pozůstatky staré antické Akropole s chrámem bohyně Athény Lindské. Na západním pobřeží se podíváte na zříceninu starého středověkého hradu Monolithos, navštívíte tradiční vesničku Siana a Embona, kde se nachází známá vinárna Emery. Zde bude příležitost ochutnat místní vína. Na závěr vás čeká procházka Údolím motýlů, kde budete mít možnost obdivovat krásu přástevníka kostivalového.
Cena: dospělý cca 42 € / dítě cca 21 €, vstup do Akropole 6 €, vstup do Údolí motýlů 5 €

Město Rhodos – city by night
Jedinečná možnost prohlédnout si krásy hlavního města a přístavu Mandraki - místa, kde stál slavný Colossos – jeden ze sedmi divů světa. Uvidíte místo, kde se v antické době nacházela Akropole, prohlédnete si antický stadion a pak se vydáte objevovat krásy středověkého města, které vybudovali a udatně bránili Maltézští rytíři – Velmistrovský palác, Rytířská ulička, Hipokratovo náměstí. Prohlédnete si také jeho malebné uličky a mnoho obchůdků se suvenýry malovanými ve veselých barvách. Na závěr budete mít samozřejmě volný čas na odpočinek a nákupy.
Cena: dospělý cca 26 € / dítě cca 13 €

Lodí - nejkrásnější pláže a zátoky na východním pobřeží
Odpočinková plavba podél východního pobřeží ostrova Rhodos, navštívíte ty nejkrásnější pláže a zátoky – lázně Kalithea, zátoka A.Quinna, Afandou, Tsambika, Stegna. Možnost koupání a opalování, v ceně oběd v místní taverně na pláži. Den plný slunce, plavání, šnorchlování. Výlet vhodný pro celou rodinu.
Cena: dospělý cca 42 € / dítě cca 21 €

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.