Termín Doprava Počet nocí Strava Cena od

NÁŠ TIP SUPER CENA ZA kousek exotického ráje - doporučujeme pro nenáročné klienty.
Poloha: příjemný jednoduchý menší soukromý penzionek Mathiveri Lodge s rodinnou atmosférou se nachází na ostrově Mathiveri. Velmi klidné místo, obydlené pouze místními obyvateli. Vhodné pro páry ke strávení romantické dovolené a všechny věkové kategorie, kteří hledají odpočinek a relaxaci na klidném, krásném a exotickém místě daleko od přeplněných pláží a hluku rušných letovisek s koupáním v nádherně průzračném oceánu. Vedle ostrova Mathivery se nachází překrásný osamocený (neobydlený) ostrov, kam dojdete pěší chůzí vodou cca 150 metrů. Místní kultura nepovoluje ženám se pohybovat na ostrově s odhalenýmy rameny (vyžaduje se překrytí ramen šátkem). Doporučujeme pro nenáročné klienty, jednoduché ubytovací zařízení.  Letiště v Male leží 87 km odsud.

PLÁŽ: cca 5 min od domu se nachází krásná písečné pláž s krásnou průzračnou vodou. Lehátka a slunečníky zdarma jsou na pláži BIKINI BEACH, která je od hotelu cca 5minut chůzí, kde je možno se koupat v bikinách, či plavkách. Na vedlejším neobydleném ostrůvku, kam dojdete vodou s hloubkou cca po pas je povoleno se koupat a opalovat v plavkách. Vodní sporty za poplatek.

Ubytování: prostorné 2lůžkové pokoje s možností jedné přistýlky, koupelnu wc, menší minilednička-minibar, klimatizace,  toustovač, kávovar, sprchu, bezplatné toaletní potřeby, psací stůl, rychlovarnou konvici, satelitní TV s plochou obrazovkou a některé poskytují i výhled do zahrady. Pokojová služba, DVD přehrávač, Sprcha / Vana, Sprcha, Šatní skříň / župan, Župan, Pantofle

Vybavení: nabízí Wi-Fi zdarma, večerní zábavu a recepci otevřenou 24 hodin denně, restauraci, která servíruje pokrmy asijské kuchyně.

Stravování : polopenze, snídaně kontinentální, formou bufetu nebo s výběrem à la carte Maledivská. Večeře servírovaná. Možnost pouze snídaní. Alkoholické nápoje nejsu zde dosupné.
Termín lze variabilně  měnit (dle přání klienta, po dohodě a na vyžádání v CK a dle dostupnosti letenek ) Cena zájezdu se může lišit vzhledem k aktuálním cenám letenek na trhu v době rezervace a knihování letenek. Ubytování pouze na zpětné potrzení, závaznou rezervaci letenek i ubytování lze pouze po uhrazení celkové ceny zájezdu. Pokud bude zájezd klientem stornován, a letenky budou již vystavené na jméno, jsou nevratné.

Fakultativní výlety na místě: potápění-šnorchlování s mantama, šnorchlování a profesionální potápění kursy PADI, lodní výlety vč místního průvodce.

V místě pobytu není česky hovořící zástupce - delegát CK. (transfer a asistenci zajištuje v AJ místní zástupce ubytovací kapacity v místě pobytu), v případě nutnosti možnost obrátit se na kontakty zástupců v CK v ČR.

 

 

Cena obsahuje

  • 7x ubytování s polopenzí
  • - zpáteční letenka včetně letištních tax
  • - transfer lodí z letiště Male na ostrov Mathiveri
  • - asistenci po tel. v čekém jazyce s naším zástupcem CK

Cena neobsahuje

  • Nepovinné příplatky : plná penze, jednolůžkový pokoj cena na vyžádání v CK
  • - fakultativní výlety na místě: šnorchlování a profesionální potápění kursy PADI, lodní výlety
  • - delegáta v místě pobytu ( pouze v AJ místní provozovatel penzionu)
  • - ubytovací daň splatnou na místě ve výši cca 6 USD a výše za osobu a noc podle typu a umístění ubytovacího zařízení.
  • fakultativní výlety na místě: šnorchlování a profesionální potápění kursy PADI, lodní výlety
  • - vízum

Maledivy – stovky kouzelných korálových ostrůvků, které se rozkládají v Indickém oceánu, jihozápadně od Srí Lanky. Je to jedinečné místo s kouzelným podmořským světem, tyrkysovým mořem, zářivě bílými písečnými plážemi a všudypřítomnými palmami. Prostě..opravdový ráj na zemi. Už samotný přílet na Maledivy je nepopsatelným zážitkem. Maledivy jsou ideálním místem jak pro milovníky aktivní dovolené, ale také pro prožití klidné dovolené a relaxace. Jsou jedním z nejkrásnějších míst na potápění a šnorchlování. Fascinující svět pod hladinou moře skýtá hejna nejpestrobarevnějších ryb, korálové útesy, želvy a mnoho jiných mořských živočichů a rostlin. Díky poloze v rovníkovém pásu a stálému počasí jsou Maledivy místem s celoroční návštěvností. Maledivy tvoří 1.190 korálových ostrovů, ale obydlených je pouze kolem dvou stovek. 

Specifika země
Počasí & Podnebí

Maledivy jsou ostrovní zemí, teploty se v průměru pohybují mezi 29 – 35c.
Bezpečnost
Oblast je po většinu roku bezpečná. Je vhodné sledovat aktuální politickou situaci před příjezdem do země a v případě demonstrací a nepokojů se vyvarovat míst se zvýšeným počtem lidí, např. demonstrace, protestní pochody (jedná se většinou o hlavní město Malé). Doporučuje se sledovat varování a aktuální doporučení k cestám na webu MZV ČR.

Jedná se o muslimskou zemi a proto je dobré během pobytu ctít zásady tohoto náboženství tj. nefotit ženy, dodržovat místní zásady oblékání při návštěvě náboženských míst apod.

Pasové formality: Pro povolení vstupu na Maledivy je potřeba pouze platný cestovní doklad. Platný cestovní pas ČR, jehož doba platnosti přesahuje dobu pobytu v zemi (alespoň o šest měsíců). Turistické vízum do 30 dní se uděluje zdarma po příletu na letišti v Malé.

Při vstupu do země se vyplňuje registrace po příletu, kde je nutno mj. uvést místo pobytu na Maledivách.

Od 1. ledna 2012 byla zavedena odletová daň 25USD, které se platí na letišti v Malé a to buď v hotovosti, nebo kartou. Daň je povinná pro všechny kromě nezletilých. Po provedení platby platbu dostane každý jednotlivec potvrzení o zaplacení a platba se zaznamená i do boarding passu.

Očkování: není povinné, pro doporučene očkování prosím kontaktujte očkovací centrum. Mezinárodní očkovací průkaz s prokázaným očkováním proti žluté zimnici je požadován při příletu na letišti od pasažérů, kteří v posledních šesti dnech pobývali v oblastech infikovaných žlutou zimnicí.

Podmínky využívání místní zdravotní péče českými občany a občany EU.

Při pobytu na Maledivách je nezbytné zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích, včetně příslušného očkování, popř. používání antimalarik, opatrnost při konzumaci potravin a nápojů. V případě zdravotních potíží je důležité brát v potaz odlehlost některých ostrovů a zároveň fakt, že v zemi je jen pár nemocnic, jež se nacházejí v hlavním městě země. Základní lékařská péče je dostupná ve všech větších rezortech. O doporučení je vhodné požádat v hotelech vyšší kategorie.

Na cestu do země je nezbytné uzavřít zdravotní pojištění do zahraničí.

Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času Doba letu: cca 10-12 hodin 

Pobytová taxa: každé ubytovací zařízení je ale povinno vybrat od hostů ubytovací daň ve výši 6 USD a výše za osobu a noc podle typu a umístění ubytovacího zařízení.

Odlety jsou možné z Prahy a Vídně. Na výběr z leteckých společností máte: Austrian Airlines, Qatar Airways, Emirates, Aeroflot, Alitalia.

Spolupracujeme s tour operátorem (zástupcem) pro Maledivy, rádi Vám zajistíme pobyt na kterémkoliv ostrově Malediv v ubytovacích kapacitách všech kategorií.

Důležitá telefonní čísla

Na Maledivách nemá ČR zastupitelský úřad, vztahy s Maledivami jsou udržovány prostřednictvím ZÚ v indickém Dillí. ČR nemá doposud v Malé svůj Honorární konzulát.

V případě ztráty cestovního dokladuje třeba se obrátit na Imigrační úřad v Malé Velaanage, 1. patro, Ameer Ahmed Magu, tel. +960 333 0444 (úřední hodiny) nebo +960 333 0452 (mimo úřední hodiny), fax: (960) 332 0011, email: info@immigration.gov.mv.

Kód Malediv pro mezinárodní hovory +960

Cestovní kancelář Atlantika zprostředkovává již 25 let pobytové zájezdy do nejoblíbenějších evropských letovisek v Itálii, Chorvatsku, Řecku a Slovinsku. S naší cestovní kanceláří můžete absolvovat též poznávací zájezdy do Francie, Rakouska, Jižní Itálie, Holandska a dalších.  Užijete si tak výhled z památné Eiffelovy věže, poznáte celebrity v muzeu voskových figurín a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu. Pro vyznavače aktivní dovolené jsou tu lyžařské a cyklistické zájezdy a pobyty s možností využití lekcí Zumby. Ve spolupráci s našimi partnery vám můžeme nabínout i tuzemské a lázeňské pobyty a zájezdy do celého světa.

Provozováno na systému STOVKA - rezervační systém pro CK
Copyright © 2019 CK Atlantika, spol. s.r.o. • Všechna práva vyhrazena.
Facebook