Nic nenalezeno

Duší města Novog Vinodolskog jsou pozůstatky kulturního dědictví: frankopanská tvrz s věží, stoliční chrám, kostelík nejsvětější Trojice a sv. Marina na stejnojmenném ostrůvku, dům bratrů Mažuranićů, jádro staré části a zachovaný autentický folklor tohoto města.

Vinodolský zákoník z roku 1288, je významným právním dokumentem, důležitý památník chorvatského mravního práva. Pokud budete poblíž, nenechte si ujít Ružicu Vinodolu, tradiční veselici, vzniklou podle legendy o zvycích Vinodolčanů v době vinobraní, kdy se po skončení sklizně volila nejhezčí a nejpilnější dívka Ružica, kterou by okorunovanou vinnou révou v čele průvodu za doprovodu hudby a zpěvu přivedli do města.

A pokud chcete užívat v panaromatickém pohledu, stačí se projít k několika vyhlídkám ve vinodolském zázemí, z kterých je překrásný pohled na moře i hory. 2,5 km dlouhá Riviéra Novi Vinodolski zahrnuje i překrásná přímořská místa Povile, Klenovicu, Smokvicu a Sibinj. Pláže, moře, proudění horského vzduchu z lesů bezprostředního zázemí, upravené cyklostezky a pěšiny a vynikající pohostinská nabídka dělají z Novog Vinodolskog pravý ráj pro každého hosta!

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.