Nic nenalezeno

Bulharsko se skládá ze 4 hlavních oblastí. Na severu jsou to nížiny, další oblastí je Stará Planina táhnoucí se od východu napříč celou zemí. Nejvyšším vrcholem těchto hor je Botev – vysoký 2.376 m. Mezi Rodopskými horami, Rilou a Pirinem je hora Musala 2.994 m. Průzračné Černé moře omývá písčité a skalnaté pobřeží v délce 378 km, jeho teplota dosahuje v létě 19 - 25°C. Letní sezóna začíná v červnu a pod horkým sluncem můžete na plážích trávit chvíle odpočinku ještě koncem září.
V Bulharsku najdete řadu zajímavých míst, která zasluhují pozornost a která Vás upoutají svou bohatou dávnověkou historií a možnostmi sportování a rekreace. Černé moře, nádherné hory, krásná příroda a pohostinnost Bulharů je zárukou toho, že si Češi stále vybírají Bulharsko jako zemi vhodnou pro svoji dovolenou.

Pláže v Bulharsku jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro neplavce a najdete zde bohaté možnosti vodních sportů. Pulzující život přímořských center je možné zpestřit také vysokohorskými túrami v prostředí majestátních masivů, návštěvou některého z osmi národních parků a oblíbená je i cykloturistika. Překrásná historická města uprostřed vysokých hor, početné minerální prameny, široké možnosti zábavy a sportu, kvalitní služby za nízké ceny předurčují Bulharsko ke strávení příjemné dovolené.

Rozloha: 112 000 km2
Počet obyvatel: 8.800.000
Hlavní město: Sofia (1.200.000 obyvatel)
Měna: Leva (stotinky), v našich bankách je již možné zakoupit, ovšem většinou není výhodný kurs, doporučujeme si proto sebou vzít EURO a směnit na místě
Úřední jazyk: bulharština
Čas: + 1 hodina
Cestovní doklady: platný cestovní pas, občanský průkaz s čtecí zónou
Pro řidiče: řidičský průkaz platný v EU
Telefony: automaty Betlém na karty, přímý styk s ČR 00420 + číslo
Lékař: stálá pohotovostní služba ve všech letoviscích
Půjčování aut: sazba se pohybuje od 30 – 50 €/ den podle typu auta
Ceny: ceny v Bulharsku odpovídají cenám u nás

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.